Zalety i wady pracy w domu

Podejmując decyzję o pracy w domu rezygnujemy w znacznym stopniu ze spotkań twarzą z twarz z drugim człowiekiem – to może być wadą. Jednocześnie zyskujemy przyjazny azyl, w którym możemy się bardziej skupić na pracy.

Dzięki strefie komfortu podjęte zadania możemy wykonywać lepiej, zarówno jakościowo jak i w szybszym tempie. Warto poddać się eksperymentowi, da on bowiem nam odpowiedź, na ile jesteśmy samo-zdyscyplinowani. W dobie Internetu , komunikatorów wybór formy pracy z domu jest znacznie ułatwiony. Bywa, że praca w domu da nam więcej korzyści , także finansowych, aniżeli praca poza nim. Opadają dojazdy, przypadkowe rozmowy ze spotkanym kolegą z pracy czy nawet, niezapowiedziana rozmowa z szefem.

Wadą pracy w domu jest ewentualna liczna obecność pozostałych, rozpraszających nas domowników. Dysponując jednak odpowiednią ilością pomieszczeń możemy zlikwidować i te przeszkodę. W pracy w domu przydadzą się umiejętności planowania, zmotywowanie na cel i oczywiście dobre łącze Internetowe.

  • Share this post