Kurtka zimowa dla psa – czy warto, wybór stroju, nauka korzystania z ubranka

Ubieranie zwierzaków podczas zimnych wieczorów lub mroźnych dni stało się coraz bardziej popularne. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Czy zakładanie psom ubranek nie szkodzi samemu zwierzakowi? Jak dobrać odpowiedni strój dla swojego pupila?

Zakładanie zwierzakom kurtek zimowych może okazać się działaniem dziwnym. Wiele osób twierdzi, iż jest to męczenie psiaka. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele ras zwierząt posiada bardzo cienką oraz narażoną na zmarznięcie powłokę termiczną. Jednakże istnieje sporo typów psów, które świetnie sobie radzą z zimowym otoczeniem. Które psy warto zapatrzyć w kubraczki? Z pewnością można ubierać pieski małe, o krótkim owłosieniu. Zwierzaki, które posiadają krótkie łapki i podczas spaceru istnieje ryzyko ocierania się brzuszka o podłoże. Należy jednak pamiętać by nie przegrzać psa. Ssaki te posiadają zdolność tworzenia dodatkowej tkanki tłuszczowej, która chroni je przed przemarznięciem lub przegrzaniem. Poza tym posiadają one niekiedy grubą i trzymającą ciepło sierść.

Jaka kurtka zimowa dla psa sprawdzi się podczas mroźnych dni? Który model ochroni zwierzaka na długich spacerach?

Przed kupnem takiego stroju warto zapoznać się z kilkoma zasadami. Warto podczas wyboru uwzględnić kilka czynników, którymi są przede wszystkim: materiał wykonania, jakość szycia, elementy dodatkowe, rozmiar, itp. Kurteczka dla psa nie powinna posiadać kaptura, a przynajmniej część ta nie powinna być zakładana na głowę pupila. Jest to z pewnością element, który nie będzie sprzyjał psychice i wygodzie naszego pupila. Kaptur bowiem ogranicza widoczność, zabiera zwierzakowi jeden z ważnych zmysłów jakim jest słuch oraz uniemożliwia identyfikację spa przez inne zwierzęta.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest materiał wykonania. Z logicznego puntu widzenia należy wybierać ubranka z nieprzemakalnych tworzyw. Najlepiej sprawdzi się tutaj ortalion czy pikowana kurteczka dla psa. Warto wystrzegać się strojów wykonanych z wełny, łatwo nasiąkliwego materiału czy sztucznych tworzyw. Produkty polarowe sprawdzą się w chłodne dni, jednak nie można ich stosować podczas opadów. Szybko nasiąkają, tworząc niekorzystne warunki dla naszego towarzysza.

Kurtka dla psa na zimę

Kurtka dla psa na zimę powinna być dobrana do wielkości zwierzaka. Odpowiedni rozmiar zapewni komfort poruszania się oraz zagwarantuje ciepło i możliwość utrzymania optymalnej temperatury. Aby nasz pupil nie czuł się źle, dziwnie i nieswojo warto go do noszenia ubranka przyzwyczajać stopniowo. Zakładanie kurtek czy bucików powinno być poprzedzone odpowiednim szkoleniem. Najpierw warto zapoznać zwierzaka z samym przedmiotem. Dać mu ten element do powąchania czy chwilowej zabawy. Kolejno założyć na niego ubranko na chwilę – po czym je zdjąć i nagrodzić pupila. Następny etap powinien obejmować zaprzyjaźnianie się z produktem. Warto uczyć psa korzystania z tego rodzaju stroju najpierw w domu, a następnie próbować zakładać kurtkę na krótki spacer. Ważne, aby pies czuł się komfortowo i nie bał się nieznanej mu sytuacji.

Dodaj swój komentarz