Pierwsze doświadczenia zawodowe – praca sezonowa

Przeglądając portale z ogłoszeniami, zarówno te ogólnopolskie jak i lokalne, coraz częściej można znaleźć ogłoszenia studentów lub uczniów, którzy poszukują pracy sezonowej. Bardzo często ogłoszenia te pisane są dość nieformalnie, czasem nawet infantylnie. Jednak jest to zjawisko coraz bardziej powszechne. Ogłoszenia o pracy sezonowej pisane przez uczniów czy też studentów bardzo często zawierają dokładną informację, na jaki okres współpraca będzie możliwa.

Studenci i uczniowie w ramach pracy sezonowej poszukują przeróżnych zajęć, niektórzy w swoich ogłoszeniach sprecyzowali, czym chcą się zająć. Inni znów twierdzą, że podejmą się każdej pracy sezonowej. Tak czy inaczej, zjawisko to z roku na rok przybiera na sile. I nie ma się co dziwić – od młodych ludzi coraz częściej oczekuje się doświadczenia zawodowego, chociażby właśnie w postaci pracy sezonowej.

Chęć odciążenia rodziców i posiadania własnych, samodzielnie zarobionych pieniędzy to kolejny czynnik motywujący uczniów i studentów do pracy sezonowej. Jest to też forma pożytecznego spędzenia wolnego czasu, możliwość nawiązania nowych znajomości i kontaktów zawodowych.

  • Share this post